הקבץ לימודי דתות - פירוט הקורסים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי דתות (מסגרת 697)
בשנה א' חובה ללמוד "כתיבה אקדמית" וקורס מבואי
שיעורי חובה - 4 ש"ס
שנה א' מתכנית הלימודים במדעי הדתות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהרון אנגלברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0697101001 - מבוא למדעי הדתות: פילוסופיה ופסיכולוגיה של הדת**
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 103 |
0697100501 - תרגיל במבוא למדעי הדתות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
שיעורי ליבה - יש לבחור ב- 6 ש"ס
קורס שלא יילמד בליבה מומלץ שיילמד כבחירה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' אביעד קליינברג | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0687244701 - היסטוריה דתית של יפן בעת העתיקה ובימי הביניים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0672110901 - מבוא למיתולוגיה יוונית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מזור מעין | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618101601 - מבוא לפילוסופיה של הדת
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0616100501 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עומר מיכאליס | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0687248601 - מבוא לדתות סין
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' מאיר שחר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0618104201 - מבוא לפילוסופיה הודית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' דני רוה | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
שיעורי בחירה
ניתן לבחור בכל קורס משלב עשייה כבחירה
רשימת הקורסים מופיעה בפירוט הקורסים בקישור:
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0671104501 - מבוא למצרים העתיקה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר דבורה סוויני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
בחירה - אירופה ונצרות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' יוסף שורץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0677130101 - מי הרג את ישוע? הפולמוס היהודי-נוצרי בשלהי העת העתיקה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר יפעת מוניקנדם | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
בחירה יהדות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אסנת ברתור | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0616131101 - מבוא למיסטיקה יהודית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0616102201 - מבוא להגות היהודית בעת החדשה(חלק א')-מהי יהדות ומיהם היהודים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0677106101 - יהודים ונוצרים בימה"ב - א (עד מסעי הצלב)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 002 |
0677105801 - ארון הספרים היהודי: מקורות לחקר תולדות ישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 106 |
0612200401 - לשון המקרא וסגנונו
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר טליה סוצקובר | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 103 |
0677106201 - יהודים ונוצרים בימה"ב -ב (ממסעי הצלב ואילך)
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0616100501 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עומר מיכאליס | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
בחירה באיסלאם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0631133001 - מבוא להלכה אסלאמית**
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' קמילה אדנג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - תולדות העמים המוסלמים 1500-600
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עידו בן-עמי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0631223001 - קוראן ופרשנות**
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0631200601 - האחים המוסלמים - עיון בהגותם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
מר ישראל שרנצל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–16:00 | ווב | 103 |
0631122001 - האסלאם הקדום בראי האסלאם המודרני
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
בחירה ממזרח אסיה
קורסי החוג ללימודי מזרח אסיה אינם מיועדים לתלמידי החוג
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רועי צהר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 305 |
0687251001 - דת, חברה, תיירות ואקולוגיה בהימלאיה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0687244701 - היסטוריה דתית של יפן בעת העתיקה ובימי הביניים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0687251501 - הינדואיזם חי:דת, חברה ופוליטיקה בהודו העכשווית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0687247301 - בודהיזם בהודו
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רועי צהר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0687252101 - דת וממשל בסין המודרנית ובטאיוואן
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עודד אבט | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0687202101 - דת ודתיות ביפן המודרנית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
פרוסמינרים במזרח אסיה = קורסי בחירה
לפני הרישום - יש לשים לב לדרישות קדם בחוג
סמינרים במזרח אסיה מחייבים פרו"ס בתחום
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
ד"ר אירית אורבוך | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | א317 |
0687230601 - אלות בהינדואיזם העכשווי:ריטואל, חברה וסביבה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר ב' | פרו"ס | א' | 16:00–18:00 | ווב | 101 |
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 16:00–18:00 | ווב | 101 |
סמינריונים
מותנה בציון חיובי בכתיבה אקדמית ובקורס המבוא במסגרת 666
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר נחמה ורבין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–16:00 | גילמן | 260 |
סמינרים ביהדות
יש לשים לב לדרישות הקדם בחוג הרלוונטי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' ג'רמי כהן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
סמינרים בחוג ללימודי הערבם והאסלאם
לפני הרישום יש לוודא דרישות קדם בחוג
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | ווב | 401 |
ד"ר עליזה שניצר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | ווב | 401 |
סמינרים במזרח אסיה
סמינרים במזרח אסיה מחייבים פרו"ס בתחום
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
ד"ר אהוד הלפרין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 261 |
0687345301 - אסלאם, חברה ופוליטיקה בהודו
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רוני פרצ'ק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | גילמן | 261 |
סמינרים בחוג להיסטוריה כללית
לפני הרישום - יש לשים לב לדרישות קדם בחוג
הרישום לסמינרים בהסטוריה מחייב שו"ת בהיסטוריה בתק' הרלוונטי
בסמינרים מהסטוריה (0621) מועד הגשת עב' רפראט מוקדם
ממועד הגשת עבודת הסמינר
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר דומניקו אגוסטיני | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | א362 |
0621337901 - דת בתרבות פופולארית באמריקות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר יעל מבט | סמסטר א' | סמינר | ג' | 10:00–14:00 | גילמן | 455 |
0621274101 - מגדר ודת 1700-1300: קדושות, מינים ומכשפות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' תמר הרציג | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 08:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
סמינרים מהתכנית ללימודי דתות
הסמינרים הינם לתואר שני הפתוחים לתלמידים התואר הראשון בהקבץ
לפני הרישום, יש לודא דרישות קדם
סמינריון בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים שיעור בחירה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' אוריה שביט | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
0697405101 - : דוגמה ודוגמטיקה - קרל ברת
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 450 |
0697407001 - אתיקה נוצרית- דיטריך בונהופר
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 458 חדר עיון ע"ש |
0697411301 - מבוא לדתות עולם
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
0697409901 - תיאולוגיה ופילוסופיה של הרגשות בשיח עם מרתה נוסבאום
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר ברברה מאייר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 450 |